Buradasınız: AnasayfaEtkinliklerŞube Kurulları9. Sınıf 2. Dönem Şök


9. Sınıf 2. Dönem Şök

Yazan:  Kategori: Şube Kurulu Toplantı Tutunakları Salı, 15 Temmuz 2014 04:42

9. Sınıf Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanağı 

20…-20… EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

… ANADOLU LİSESİ

9/… SINIFI

Toplantı Tarihi - Saati- Yeri:

…. …. 20… – 16.30 –Öğretmenler Odası

Kurul Başkanı:

...................(Müdür Yardımcısı)

9/… Sınıfı

Şube Öğretmenleri:

...................: Sınıf Rehber Öğretmeni (Türk Edebiyatı)

...................: Dil ve Anlatım

...................:  Matematik

...................:  Coğrafya

...................:  Fizik

...................:  Biyoloji

...................: Seçmeli Kuran-ı Kerim/Temel Dini Bil.

...................:  Kimya

...................:  Tarih

...................:  Sağlık Bilgisi 

...................: DİKAB

...................:  Görsel Sanatlar

...................:  Beden Eğitimi

...................:  İngilizce

...................: Almanca

GÜNDEM MADDELERİ:

 1. Yoklama,
 2. Açış Konuşması,
 3. Öğrenci Ders Devamsızlık ve Başarı Durumlarının Değerlendirilmesi,
 4. Sınıf Rehber Öğretmenin Açıklamaları,
 5. Ders Öğretmenlerinin Açıklamaları,
 6. Başarıyı Arttırıcı Önlemler,
 7. Ödevler,
 8. Yazılı Yoklamaların Planlanması,
 9. Dilek ve Temenniler.

GÖRÜŞMELER

………..Anadolu Lisesi 9-…. sınıfı, şube öğretmenleri kurulu 20…-20… öğretim yılı 2. dönem toplantısını yapmak üzere Lise Müdür Yardımcısı ...................başkanlığında, …/…/.20… tarihinde saat 16:30’da öğretmenler odasında toplandı.

 1. ündemin 1. maddesi gereği, sınıf rehber öğretmeni (Türk Dili ve Ed. Öğrt.) ................... tarafından alınan yoklama neticesinde; bütün öğretmenlerin toplantıda hazır bulunduğu görüldü.
 1. Açılış konuşmasını  Kurul Başkanı ...................yaptı: “Okulumuz adına iyi bir dönem geçirdik. Genelde öğrencilerimiz başarılılar ve disiplin açısından da çok fazla sorun yaşamadık. Özellikle 9. Sınıfların okula uyum sağlamaları için elimizden gelen çabayı gösterdik. Öğrencilerin İlköğretimden getirdikleri bazı olumsuz davranışları değiştirmek için tüm öğretmenlerimiz gayret gösterdi. Teşekkür ederim.”

Çevreye duyarlılık derse katılım, etkin çalışma, soru çözme ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gibi amaçlanan hedeflere kısman ulaşıldığı görüldü.

            Dönem ödevleri ile ilgili öğrenci çalışmalarının yakından takip edilmesi gerektiği vurgulandı.

 1. Sınıf rehber öğretmeni ...................: İkinci dönem hızlı, yoğun bir çalışma bizi bekliyor. Bu kısa sürede öğrencilerin kişisel problemlerini en az düzeye indirip, öğrencilere azami seviyede bir ders çalışma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor. Bu arada velilerin de eğitime katkı sağlaması gerekiyor. Benim arkadaşlardan ricam, ilk olarak ders ve sosyal açıdan yetersiz olan öğrencilerin tespit edilmesinde yardımcı olunması. Bu tespit yapıldıktan sonra işlerimiz kolaylaşacaktır. Bir diğer madde de, öğrencilerimizin kulüp faaliyetlerinin yakından takip edilmesi. Zira sosyal hayattaki çeşitlilik ve başarı, öğrencinin ders başarısını doğrudan etkilemektedir. Öğrencilerimizin ders dışı bu faaliyetlere katılımını sağlamalıyız. En kısa zamanda en yüksek verimle çalışıp, öğrencilerimizi, milli eğitim temel kanununda belirtilen ilkeler doğrultusunda yetiştirmemiz gerekiyor.” dedi ve altıncı maddeye geçildi.
 1. Matematik Öğretmeni ...................: “ 9-E sınıfındaki öğrencilerin, derse katılımı genelde yüksek. Fakat ders başarısı istediğimiz düzeyde değil. Derse karşı ilgisiz olan birkaç öğrenci var. Bu problemin aşılması için öğrencilere ödevlendirme yapılabilir. Hal, hareket ve davranışlar açısından beni üzen öğrenci yok. Öğrencilerin hala alışma sürecinde olduğunu düşünerek, onları rahatlatıcı programlar yapılmasını tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim”

Coğrafya Öğretmeni ...................: “ 9/… sınıfı başarılı bir sınıf. Sınıfın birçok öğrencisi düzenli olarak ders çalışıyor. Başarıları istenilen seviyede değil; ama öğrenciler çok azimli. Onlara sayısal derslerde daha fazla destek olmalıyız. Ben gerekli gayreti onlarla birlikte gösteriyorum ve tüm arkadaşlardan da bunu bekliyorum. Teşekkür ederim.”

Tarih Öğretmeni ...................: “Tarih dersi 9. sınıf öğrencileri için zevkli bir ders. Derste genel kültür sağlayıcı bilgileri ön plana çıkardığımızda öğrencilerin ilgisini çekebiliyoruz. Genel başarı durumları iyi. Davranış noktasında da olumsuz bir durum yok. Teşekkür ederim”

Fizik Öğretmeni ...................: “Şu anda sınıfın genelinden memnunum; fakat derse “başaramıyorum” düşüncesiyle ilgisiz davranan öğrenciler var. Tüm ders öğretmeni arkadaşların bu öğrencilere sayısal derslere ağırlık vermeleri hususunda özendirici telkinlerde bulunmasını istiyorum.  Tüm arkadaşlar bu durumdaki öğrencileri dikkatle izlemeli. Bunun dışında sınıftan bir şikayetim yok. Teşekkür ederim.”

Biyoloji Öğretmeni ...................: “İlk dönem itibariyle öğrencilerden bir şikayetim yok. Dersimiz zevkli bir ders. Fakat öğrenciler özellikle sınavlarda zorlanıyorlar. Bunun için öğrencilerin sabırlı olması ve ısrarla çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için bizlere büyük iş düşüyor. Ders anlatımlarında ne kadar çok duyu organına hitap edersek başarıyı o kadar artırmış oluruz. Akıllı tahtaların aktif kullanılması gerekli. Ahlak, hal ve hareket açısından sıkıntılı olduğumuz öğrenci yok. Teşekkür ederim.” dedi ve yedinci maddeye geçildi.

ALINACAK ÖNLEMLER:

 1. Müdür Yardımcısı  ……………..: “Öğrencilerin tüm derslerden ödev dağılımlarının yapıldığını, ödev alan öğrencilerin çalışmalarının yakından takip edilmesi gerektiğini, daha önce belirlenen kriterlere göre nesnel bir değerlendirmenin yapılması gerektiğini dile getirdi.

Tüm derslerden önceki dönemde belirlenen sayıda sınav yapılacağı görüldü.

Son Gündem Maddesi: Kurul Başkanı ...................öğrencilerin ve öğretmenlerin başarılarının artması dileğinde bulundu ve toplantıya katılanlara teşekkür ederek toplantıyı sona erdirdi.

9/.. Sınıfı Şube Öğretmenleri

………………….

…………………..

Müdür Yardımcısı

………………….

.....................

Sınıf Rehber Öğretmeni

(Türk Edebiyatı)

………………….

.....................

Matematik

………………….

..................... 

Sağlık Bilgisi

………………….

.....................

Coğrafya

………………….

..................... 

Fizik

………………….

.....................

 Biyoloji

……………….

.....................

 Kimya

…………………

..................... 

Tarih

………………….

………………..

Temel Dini Bilgiler

Kuran- Kerim

……..………….

.....................

DİKAB

………………….

 ....................

Görsel Sanatlar

………………….

.....................

Beden Eğitimi

………………….

.....................

İngilizce

………………….

.....................

Almanca-

Bilgi Kuramı

………………….

.....................

Dil ve Anlatım

ONAYLANMIŞTIR.

…./…/20…

……………………….

Okul Müdürü

İlgili dosyayı indirmek için tıklayınız...

Okunma 3664 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 04 Mart 2017 12:34

Çevrimiçi Kişi Sayısı

85 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi