Buradasınız: AnasayfaEtkinliklerŞube Kurulları11. Sınıf Sene Sonu Şök


11. Sınıf Sene Sonu Şök

Yazan:  Kategori: Şube Kurulu Toplantı Tutunakları Salı, 15 Temmuz 2014 04:48

11. Sınıf Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanağı

20…-20… EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ……………….. ANADOLU LİSESİ SENE SONU

11-… SINIFI ŞUBE ÖĞRETMENLER KURULU TOPLANTI TUTANAĞI

Toplantı Tarihi - Saati- Yeri:

…. …. 20… – 16.20 –Öğretmenler Odası

Kurul Başkanı:

...................(Müdür Yardımcısı)

11/...Sınıfı

Şube Öğretmenleri:

...................: Sınıf Rehber Öğretmeni (Dil ve Anlatım)

...................: T.Dili ve Edb

...................:  Matematik

...................:  Geometri

...................:  Fizik

...................:  Biyoloji

...................:  Kimya

...................:  Tarih

...................:  Felsefe 

...................: DİKAB

...................:  Görsel Sanatlar

...................:  Beden Eğitimi

...................:  İngilizce

...................: Almanca-Bilgi Kuramı

GÜNDEM MADDELERİ:

 1. Yoklama,
 2. Açılış konuşması,
 3. 2012-2013Eğitim-öğretim yılının değerlendirilmesi.
 4. Sınıf rehber öğretmenin değerlendirmeleri,
 5. Ders öğretmenlerinin değerlendirmeleri,
 6. Öğrencilerin genel olarak değerlendirilmesi,
 7. Başarıyı artırıcı önlemlerde alınan sonuçlar,
 8. Yıllık ödevler,
 9. Yazılı yoklamaların değerlendirilmesi,
 10. Dilek ve temenniler.

GÖRÜŞMELER

Farabi Anadolu Lisesi 11-A sınıfı, şube öğretmenleri kurulu 20…-20…öğretim yılı yıl sonu toplantısını yapmak üzere Lise Müdür Yardımcısı ...................başkanlığında, …/…..20… tarihinde saat 16:30’da öğretmenler odasında toplandı.

 1. Gündemin 1. maddesi gereği, sınıf rehber öğretmeni (Türk Dili ve Ed. Öğrt.) ................... tarafından alınan yoklama neticesinde; bütün öğretmenlerin toplantıda hazır bulunduğu görüldü.
 1. Açış konuşmasını sınıf rehber öğretmeni ................... yaptı: “Bu sınıf sayısal sınıfı oluğundan sayısal derslere daha fazla önem verdik. Aynı zamanda bu öğrenciler LYS-YGS ye girdiklerinden dersler bu yönde anlatıldı. Genel olarak sınıfta problem yaşamadık. Derslere giren tüm öğretmenlere teşekkür ederim.”

11-A sınıfına başarısızlık nedenleri anketi uyguladım. Öğrencilerin genel olarak ders çalışma ortamlarının olmadığını, verimli ders çalışma yöntemlerini bilmediklerini, sınavlarda kaygı düzeylerinin çok yüksek olduğunu belirledim. Bu konuyu velilerle görüştüm. Derse giren öğretmenler de bu konuda bana çok yardımcı oldular. Başarı düzeyi böylece arttı. Bu sınıfta başarıyı artıran en önemli unsurlardan biri de problem teşkil eden durumlara bütün öğretmenlerin aynı hassasiyetle yaklaşmalarıdır.” dedi ve beşinci maddeye geçildi.

 1. Derse giren öğretmenlerin değerlendirmeleri:

Felsefe gurubu  Öğretmeni ...................: “Sınıf sayısal olduğu için derse ilgili öğrenci sayısı bayağı fazlaydı. Genelde LYS-YGS’ye yönelik konu anlattık. Felsefe dersi ile ilgili herhangi bir sorun oluşmadı. ” dedi.

Tarih Dersi Öğretmeni ...................: “Tarih dersi sayısal öğrencileri için zevkli bir derstir. Ayrıca öğrencilerin ilgisi de yüksek düzeydeydi. Derste genel kültürü artırıcı bilgileri ön plana çıkardığımızda derse ilgisiz öğrencilerin ilgisini çekmeyi de başarabildik. Teşekkür ederim.” dedi.

Matematik Öğretmeni ...................: “ 11-A sınıfındaki öğrenciler sayısal bölümü öğrencileri olduğu için, derse katılım genelde iyiydi. Derse ilgisiz olan öğrenci sayısı azaldı. Bazı başarısız öğrenciler de var. Ayrıca sınıfın matematik kaygısı yüksek düzeydeydi. Bu problemin aşılması için derslerden kalan vakitlerde onlara matematiğin zor bir ders olmadığı konusunda rehberlik yaptım ve derslerde LYS-YGS’ye yönelik çalışmalar yaptım. Teşekkür ederim.” dedi.

          

         Fizik Dersi Öğretmeni ...................: “Sınıf sayısal olduğu için derse ilgili öğrenci sayısından memnundum. Genelde LYS-YGS’ye yönelik konu anlattık. Bu da derse olan ilgiyi artırdığı gibi öğrencilerin genel kültür düzeyini de yükseltti.” dedi.

Türk Edebiyatı Dersi Öğretmeni ...................: “ Öğrencilerin kitap okumaları desteklenerek,  soruları anlama ve yorumlama becerilerini artırdık. LYS-YGS’ye yönelik sorular çözmeye çalıştık. Derse olan ilgi bu sayede arttı. Başarı düzeyi de yükseldi.” dedi.

 1. Sınıf rehber Öğretmeni ...................: “.........................., .............................., .............................. gibi derse karşı ilgisi az olan öğrenciler için tüm öğretmenler olarak birlikte hareket ettik. Ayrıca okul içinde onların davranışlarını kontrol etmeye çalışmak için bu öğrencilere bire bir konuştuk. Derslere karşı ilgilerini arttırmaya çalıştık. Öğrencileri ödevlendirdik. Onların olumsuz davranışlarının diğer öğrenciler tarafından örnek alınmasını önlemiş olduk. Bu öğrenciler için bütün öğretmenler ortak hareket etmeye çalıştık. Olumsuz davranış düzeyini en alt seviyeye indirdik. Okul idaresi de bu konuda bizlere yardımcı oldu. Bu öğrencilerin kazanılmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.” dedi. 
 1. Rehberlik dersinde “Başarısızlık Nedenleri Anketi” uygulandı. Bu ankete göre başarısızlık nedenleri önemlerine göre sıralandı. Öğrencilerin başarısızlığının en önemli sebebinin verimli ders çalışma yöntemlerini bilmediğinde kaynaklandığı ortaya çıktı. Rehberlik dersinde ve değer derslerde bu problem üzerinde yoğunlaşıldı.  Branş öğretmenleri kendi derslerine nasıl çalışılacağını derslerinde anlattılar. Rehberlik dersinde de verimli ders çalışma kılavuzu okundu ve örneklerle açıklandı. Öğrencilerin yazılı sınavları da bu doğrultuda hazırlandı.

Başarısız öğrencilerin seviyesini artırmak için onların da derse katılımları sağlandı.

Öğrencilerin ufkunun genişletilmesi, başarılı örneklerin gözler önüne serilmesi ve teşvik edilmesi, başarılı öğrencilerin ödüllendirilmesi kararlaştırıldı.

Bunların dışında, öğrencilerin ders dışı gereksiz uğraşlarla vakit geçirmemesi için onlara çeşitli sorumluluklar verildi.

 1. Ödevlerin ekim ayı içinde verildi, nisan ayında toplandı. Genel düzeyde ödev konularının araştırıldığı ve yıllık ödevlerin elle yazıldığı gözlemlenmiştir.
 1. Yazılı yoklamalar zamanında yapılmıştır. Bir günde üçten fazla yazılı yapılmayarak, sözlü notlarında öğrencinin performansı göz önünde bulundurulmuştur. Etkinliklerde görev alan öğrencilerin yazılısı etkinlik tamamlandıktan sonra yapılmıştır. Genel olarak sınıf başarı düzeyi amaçlanan düzeydedir.

     

Son Gündem Maddesi: Kurul Başkanı ...................öğrencilerin ve öğretmenlerin başarılarının artması dileğinde bulundu ve toplantıya katılanlara teşekkür ederek toplantıyı sona erdirdi.

11/… Sınıfı Şube Öğretmenleri

……………

……………

Müdür Yardımcısı

………………….

....................

Sınıf Rehber Öğretmeni

(Dil ve Anlatım)

…………

....................

T. Dili ve Edb

………………….

....................

Matematik

………………….

....................

Geometri

………………….

....................

Fizik

………………….

....................

Biyoloji

………………….

....................

Kimya

………………….

....................

Tarih

………………….

....................

Felsefe

………………….

....................

DİKAB

………………….

....................

Görsel Sanatlar

………………….

....................

Beden Eğitimi

………………….

....................

İngilizce

………………….

……………….

Almanca-Bilgi Kuramı

………………….

....................

İngilizce

ONAYLANMIŞTIR.

…./…/20…

……………………….

Okul Müdürü

İlgili dosyayı indirmek için tıklayınız...

Okunma 3860 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 04 Mart 2017 12:35
Bu kategoriden diğerleri: « 11. Sınıf 2. Dönem Şök

Çevrimiçi Kişi Sayısı

25 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi