Buradasınız: AnasayfaEtkinliklerŞube Kurulları11. Sınıf 2. Dönem Şök


11. Sınıf 2. Dönem Şök

Yazan:  Kategori: Şube Kurulu Toplantı Tutunakları Salı, 15 Temmuz 2014 04:47

11. Sınıf Şube Öğretmenler Kurulu Toplantı Tutanağı

20…-20… EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI

………… ANADOLU LİSESİ

11/… SINIFI

Toplantı Tarihi - Saati- Yeri:

…. …. 20… – 16.20 –Öğretmenler Odası

Kurul Başkanı:

....................(Müdür Yardımcısı)

11/… Sınıfı

Şube Öğretmenleri:

....................: Sınıf Rehber Öğretmeni (Dil ve Anlatım)

....................: T.Dili ve Edb

....................:  Matematik

....................:  Geometri

....................:  Fizik

....................:  Biyoloji

....................:  Kimya

....................:  Tarih

....................:  Felsefe 

....................: DİKAB

....................:  Görsel Sanatlar

....................:  Beden Eğitimi

....................:  İngilizce

....................: Almanca-Bilgi Kuramı

GÜNDEM MADDELERİ:

 1. Yoklama,
 2. Açış Konuşması,
 3. Öğrenci Ders Devamsızlık ve Başarı Durumlarının Değerlendirilmesi,
 4. Sınıf Rehber Öğretmenin Açıklamaları,
 5. Ders Öğretmenlerinin Açıklamaları,
 6. Başarıyı Arttırıcı Önlemler,
 7. Ödevler,
 8. Yazılı Yoklamaların Planlanması,
 9. Dilek ve Temenniler.

GÖRÜŞMELER

Farabi Anadolu Lisesi 11-… sınıfı, şube öğretmenleri kurulu 2012-2013öğretim yılı 2. dönem toplantısını yapmak üzere Lise Müdür Yardımcısı ....................başkanlığında, ……..20… tarihinde saat 16:30’da öğretmenler odasında toplandı.

 1. Gündemin 1. maddesi gereği, sınıf rehber öğretmeni (Türk Dili ve Ed. Öğrt.) .................... tarafından alınan yoklama neticesinde; bütün öğretmenlerin toplantıda hazır bulunduğu görüldü.
 1. Açılış konuşmasını başkan ....................yaptı: “Okulumuz adına iyi bir dönem geçirdik. Genelde öğrencilerimiz başarılılar ve kişilik açısından da çok fazla sorun yaşamadık. Hususi olarak 11. sınıflara baktığımızda üniversiteye giden yolda son adımlarını atıyorlar. İlk dönem verimli bir hazırlık devresi geçirdiler; fakat önemli olan çalışma azim ve gayretinin sene sonuna kadar sürdürülmesi. Bu açıdan şu anda yaptığımız toplantı büyük önem arz etmektedir. Teşekkür ederim.”

Öğrencilerin derse katılımları ve kitap okuma alışkanlığının kazandırılması gibi amaçlanan hedeflere kısman ulaşıldığı görüldü.

            Dönem ödevleri ile ilgili öğrenci çalışmalarının yakından takip edilmesi gerektiği vurgulandı.

 1. Sınıf rehber öğretmeni ....................: İkinci dönem hızlı, yoğun bir çalışma bizi bekliyor. Bu kısa sürede öğrencilerin kişisel problemlerini en az düzeye indirip, öğrencilere azami seviyede bir ders çalışma alışkanlığı kazandırmamız gerekiyor. Bu arada velilerin de eğitime katkı sağlaması gerekiyor. Benim arkadaşlardan ricam, ilk olarak ders ve sosyal açıdan yetersiz olan öğrencilerin tespit edilmesinde yardımcı olunması. Bu tespit yapıldıktan sonra işlerimiz kolaylaşacaktır. Bir diğer madde de, öğrencilerimizin kulüp faaliyetlerinin yakından takip edilmesi. Zira sosyal hayattaki çeşitlilik ve başarı, öğrencinin ders başarısını doğrudan etkilemektedir. Öğrencilerimizin ders dışı bu faaliyetlere katılımını sağlamalıyız. En kısa zamanda en yüksek verimle çalışıp, öğrencilerimizi, milli eğitim temel kanununda belirtilen ilkeler doğrultusunda yetiştirmemiz gerekiyor.” dedi ve altıncı maddeye geçildi.
 1. Matematik Öğretmeni ....................: “ 11 … sınıfındaki öğrenciler sayısal bölüm öğrencileri olduğu için, derse katılım genelde yüksek. Fakat YGS’de 11. sınıf konuları çıkmaması, müfredatı işlememizi zorlaştırıyor. Şu anda derse ilgisiz olan birkaç öğrenci var. Onlarda bu yüzden derse katılmadıklarını dile getiriyorlar. Bu problemin aşılması için derslerden kalan vakitlerde YGS’ye yönelik çalışmalar yapmaya çalışıyoruz. Hal, hareket ve davranışlar açısından beni üzen öğrenci yok. Öğrencilerin şu anda stresli olduğunu düşünerek, onları rahatlatıcı programlar yapılmasını tavsiye ediyorum. Teşekkür ederim”

Geometri Öğretmeni ....................: “ 11/… sınıfı başarılı bir sınıf. Sınıfın birçok öğrencisi tıp fakültesini kazanmayı hedefliyor. Geometri ve diğer sayısal dersler öğrencilerin bu hedeflere ulaşmaları açısından çok önemli. Başarıları istenilen seviyede değil; ama öğrenciler çok azimli. Onlara sayısal derslerde daha fazla destek olmalıyız. Ben gerekli gayreti onlarla birlikte gösteriyorum ve tüm arkadaşlardan da bunu bekliyorum. Teşekkür ederim.”

Tarih Öğretmeni ....................: “Tarih dersi sayısalcı öğrenciler için cazip bir ders değil. Ancak, derste genel kültür sağlayıcı bilgileri ön plana çıkardığımızda öğrencilerin ilgisini çekebiliyoruz. Genel başarı durumları iyi. Davranış noktasında da olumsuz bir durum yok. Teşekkür ederim”

Fizik Öğretmeni ....................: “Şu anda sınıfın genelinden memnunum; fakat derse “başaramıyorum” düşüncesiyle ilgisiz davranan öğrenciler var. Tüm ders öğretmeni arkadaşların bu öğrencilere sayısal derslere ağırlık vermeleri hususunda özendirici telkinlerde bulunmasını istiyorum.  Tüm arkadaşlar bu durumdaki öğrencileri dikkatle izlemeli. Bunun dışında sınıftan bir şikayetim yok. Teşekkür ederim.”

Biyoloji Öğretmeni ....................: “İlk dönem itibariyle öğrencilerden bir şikayetim yok. Dersimiz zevkli bir ders. Fakat öğrenciler özellikle YGS’de çıkan soruları çözmede zorlanıyorlar. Bunun için öğrencilerin sabırlı olması ve ısrarla çalışmaya devam etmesi gerekiyor. Bunu sağlamak için bizlere büyük iş düşüyor. Ders anlatımlarında ne kadar çok duyu organına hitap edersek başarıyı o kadar artırmış oluruz. Akıllı tahtaların aktif kullanılması gerektiğini dile getirdi. Ahlak, hal ve hareket açısından sıkıntılı olduğumuz öğrenci yok. Teşekkür ederim.” dedi ve yedinci maddeye geçildi.

ALINACAK ÖNLEMLER:

 1. Müdür Yardımcısı  Uğur CEBESOY: “Öğrencilerin tüm derslerden ödev dağılımlarının yapıldığını, ödev alan öğrencilerin çalışmalarının yakından takip edilmesi gerektiğini, daha önce belirlenen kriterlere göre nesnel bir değerlendirmenin yapılması gerektiğini dile getirdi.

Tüm derslerden önceki dönemde belirlenen oranlarda sınav yapılacak olduğu görüldü.

Son Gündem Maddesi: Kurul Başkanı ....................öğrencilerin ve öğretmenlerin başarılarının artması dileğinde bulundu ve toplantıya katılanlara teşekkür ederek toplantıyı sona erdirdi.

11/… Sınıfı Şube Öğretmenleri

……………

……………

Müdür Yardımcısı

………………….

....................

Sınıf Rehber Öğretmeni

(Dil ve Anlatım)

………………….

....................

T.Dili ve Edb

………………….

.................... 

Matematik

………………….

.................... 

Geometri

………………….

.................... 

Fizik

………………….

.................... 

Biyoloji

………………….

....................

 Kimya

………………….

.................... 

Tarih

………………….

....................

Felsefe

………………….

....................

DİKAB

………………….

....................

Görsel Sanatlar

………………….

....................

Beden Eğitimi

………………….

....................

İngilizce

………………….

……………….

Almanca-Bilgi Kuramı

………………….

....................

İngilizce

ONAYLANMIŞTIR.

…./…/20…

……………………….

Okul Müdürü

İlgili dosyayı indirmek için tıklayınız...

Okunma 3228 defa Son Düzenlenme Cumartesi, 04 Mart 2017 12:30

Çevrimiçi Kişi Sayısı

86 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi